Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to niekwestionowany hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Niesamowite efekty jakie możemy osiągnąć przyciągają do gabinetów nie tylko kobiety, ale również mężczyzn chcących coraz częściej pozbyć się zbędnego owłosienia.
Na polskim rynku spotkać możemy różne lasery i urządzenia za pomocą których wykonujemy zabieg depilacji. Różnią się one mocą, poziomem światła czy odczuciem bólu przy zabiegu. Ponieważ nie sposób opisać wszystkich dostępnych na rynku urządzeń do depilacji laserowej polecamy zabiegi laserem diodowym (Light Sheer) oraz światłem IPL.

Laser diodowy to najbardziej zaawansowana technologia na świecie w efektywnym usuwaniu owłosienia. Wytwarza on strumień wysoce skoncentrowanej mocy- światła, która doskonale absorbowana jest przez pigment znajdujący się w cebulkach włosów- melaninę. Laser posiada również doskonały system chłodzenia, który chroni skórę. Ilość zabiegów uzależnona jest od rodzaju włosa. Najlepiej poddają się depilacji włosy ciemne i grube. Przy takim owłosieniu juz po 4 zabiegach widać znaczne rezultaty.
Fotodepilacja natomiast polega na zniszczeniu cebulki włosa przy pomocy wiązki światła emitowanej przez głowicę urządzenia. IPL do depilacji emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach – rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. Istotne są także przerwy pomiędzy impulsami, odpowiednie ustawienie urządzenia pozwala skórze odpocząć i pozbyć się połowy energii każdego strzału. Dzięki temu depilacja IPL jest tak bezpieczna – unikamy przegrzania i tym samym poparzenia skóry.

Należy pamiętać, że przy obu zabiegach po i przed przeprowadzeniem depilacji laserowej obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez minimum 4 tygodnie.

Zobacz także:FOTOZABIEGI – moc światła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *