Nie marszcz się … :)

Kiedy się śmiejesz, marszczysz brwi lub mrużysz oczy, twoje mięśnie kurczą się powodując powstawanie linii i zmarszczek. Powszechnie wiadomo że, z biegiem lat Twoja skóra traci elastyczność, zmarszczki zaczynają się pogłębiać a w rezultacie zostają na stałe obecne na naszej twarzy.

W dzisiejszych czasach, gdzie wszyscy gonią za młodością wygląd bardzo wyraźnych zmarszczek poprawia się, najczęściej konsultując się z lekarzem chirurgiem i poddając zabiegowi chirurgii plastycznej lub wstrzykując sobie produkty wypełniające i botox.

Botox czyli toksyna botulinowa typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi aby zredukować zmarszczki. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe i w efekcie rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Przy zabiegu inne funkcje nerwowe jak np. wrażliwość na dotyk- nie ulegają zmianie.

a teraz trochę z historii..

W 1980r. Botox został wprowadzony przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni, a w 2002r. został zatwierdzona przez FDA kosmetyczne. Dzisiaj, Botox stosuje się do zabiegów związanych z skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka, nadmiernemu poceniu się, i przede wszystkim jako kuracje przeciwzmarszczkowe na kurze łapki, zmarszczki między brwiowe oraz do usunięcia bruzd na czole.

Botox jako substancja tolerowana jest przez większość z nas. Musimy jednak pamiętać, że jak w przypadku każdego leku mogą wystąpić skutki uboczne. W zabiegach medycyny estetycznej mogą pojawić się: nudności, opadanie powiek, osłabienie mięśni, uczulenie. Dlatego pamiętajmy, żeby zabiegi z wykorzystaniem botoxu zawsze przeprowadzał dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.
Pierwsze efekty zaobserwujemy już po 2-3 dniach po zabiegu. Termin działania toksyny botulinowej jest niestety określony i utrzymuje się około 6 miesięcy, a czasami nawet dłużej.
Warto przemyśleć ??

Zobacz także: Po nitce do piękna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *