Jedz RANO ! czyli dlaczego nie możemy się przekonać do śniadania.

Wciąż nie potrafimy się przekonać do tego, że śniadanie to najważniejszy posiłek naszego dnia. Zazwyczaj rano jesteśmy zabiegani, brakuje nam czasu, żeby coś przygotować i zjeść.

Dlaczego warto to znienić?

Gdy budzimy się rano, poziom glukozy w naszym organizmie jest bardzo niski. Aby zacząć dzień pełen energii musimy jak najszybciej dostarczyć odpowiednią dawkę glukozy, dlatego właśnie śniadanie staje się tak ważnym posiłkiem. Glukoza pobudza nasz mózg do pracy, działa korzystnie na procesy myślenia. Ponadto  zmniejsza problemy z pamięcią, pomaga nam się lepiej koncentrować, prowadzi do poprawy odporności i ogólnego samopoczucia. Oprócz tego jedzenie śniadań ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Rano zwiększa się produkcja soków żołądkowych, więc jeśli regularnie nie jadamy śniadań z czasem dojść może do uszkodzeń błony śluzowej żołądka, a w rezultacie do stanów zapalnych i wrzodów.

Pomyśl zatem o dobrym śniadaniu dla siebie.

Jeśli rano nie masz czasu, doskonałym sposobem na szybkie śniadanie jest musli z jogurtem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai pełnowartościowych musli skomponowanych z prażonych ziarem owsa i pszenicy oraz na przykład kawałków suszonego jabłka, śliwki, moreli czy pestek dyni. Taki zestaw stanowi źródło cynku, magnezu, żelaza i błonnika.

Jeśli lubisz słodkości najlepszą propozycją będą dla Ciebie wafle ryżowe w czekoladzie z serkiem homogenizowanym i świeżymi owocami. To prawdziwa uczta wcale nie tak czasochłonna.

Gdy jesteś natomiast zapalonym sportowcem i rano masz trening, nie zapomnij godzinę przed zjeść na śniadanie na przykład owsiankę na mleku z suszonymi lub świeżymi owocami. To doskonały zapas energii dla Twojego organizmu. Owies bogaty w białko, posiada wszystkie aminokwasy niezbędne do funkcjonowania Twojego organizmu. Dodatkowo posiada właściwości odmładzające.

Więc jedz na zdrowie 🙂

Zobacz także: KSYLITOL –Zdrowa alternatywa dla szkodliwego cukru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *